Nízkoenergetické a pasivní domy, dřevostavby

Stavební práce, rodinné domy na klíč Liberec

Nízkoenergetické domy

Stavast s.r.o. - stavební a dřevařská spol.

Novinky


středa, 19 dubna 2017
Srdečně vás zveme na další ročník výstavy "Dům a zahrada Liberec". Výstava se bude konat v termínu 4. – 7. 05. 2017 v Home Credit Arena Liberec. Rádi zde zodpovíme Vaše dotazy.   Otevírací...Celý článek...

středa, 02 listopadu 2011
  Dřevostavby mají dlouhou tradici po celém světě cca 5000 let a cca 2500 let na území dnešních Čech a Moravy. Vývoj dřevostavby byl relativně pomalý. Jeho výsledky a dědictví se však...Celý článek...
Všechny novinky...

Pasivní domy

Tisk Email

Stavast - pasivní dům

 

Co je to pasivní dům

 

Pasivní dům je úspornější ve srovnání s nízkoenergetickým domem. Podstata pasivního domu je jednoduchá – pasivní dům nepotřebuje zařízení, která jsou finančně nákladná nebo náročná po technické stránce. A navíc pasivní dům neklade vysoké požadavky na obsluhu jeho uživateli.

 

V čem se pasivní dům odlišuje od klasických domů?

 

Hlavní rozdíl pasivního domu oproti běžným novostavbám je jeho tepelná ztráta. Ta je na tak nízké úrovni, že se obejdete bez běžného způsobu vytápění. Teplo získané ze slunečního záření, lidí a elektrických spotřebičů v pohodě vytopí celý Váš dům po téměř celý rok.

Tímto způsobem je možné ušetřit až 90% nákladů potřebných pro vytápění pasivního domu.

 

Výhody pasivního domu

 

Největší výhodou pasivního domu (kromě výrazné úspory při jeho vytápění) je příjemná teplota vnitřního prostředí v průběhu celého roku – a to jak v horkých letních dnech, tak i v extrémně mrazivých zimních dnech.

Další skvělou výhodou pasivního domu je čerstvý vzduch, který se tvoří při větrání. A navíc můžete zapomenout na všem dobře známý průvan.

A další výhoda? Pasivní dům je možné postavit za skoro stejné náklady jako novostavbu běžného domu.

 

SCHEMA PASIVNÍHO DOMU


stavast - schéma pasivního domu
 
Pneu Sava za nejlepší ceny. Kompletní zemní práce provádíme vlastními stroji. Potřebujete stavební Jeřáby ?