Nízkoenergetické a pasivní domy, dřevostavby

Stavební práce, rodinné domy na klíč Liberec

Nízkoenergetické domy

Stavast s.r.o. - stavební a dřevařská spol.

Novinky


středa, 19 dubna 2017
Srdečně vás zveme na další ročník výstavy "Dům a zahrada Liberec". Výstava se bude konat v termínu 4. – 7. 05. 2017 v Home Credit Arena Liberec. Rádi zde zodpovíme Vaše dotazy.   Otevírací...Celý článek...

středa, 02 listopadu 2011
  Dřevostavby mají dlouhou tradici po celém světě cca 5000 let a cca 2500 let na území dnešních Čech a Moravy. Vývoj dřevostavby byl relativně pomalý. Jeho výsledky a dědictví se však...Celý článek...
Všechny novinky...

Dřevostavby

Tisk Email

dsc09746jpg.JPG

 

Co je to dřevostavba

 

Jednoduše lze říci, že dřevostavba je nízkoenergetický dům, který je šetrný k životnímu prostředí a to v průběhu celého životního cyklu domu, který začíná už při samotné těžbě suroviny, pokračuje při jeho zpracování, dopravě na stavbu, při samotné realizaci domu a končí případnou recyklací po dožití dřevostavby.

 

V čem se dřevostavba odlišuje

 

Zásadní rozdíl mezi dřevostavbou a ostatními stavbami je v použitém stavebním materiálu u konstrukce stěn domu, kterým je dřevo. V kombinaci s tepelnou izolací tak vzniká dům s výbornými izolačními vlastnostmi, což se projeví v úsporách při vytápění dřevostavby.

 

Hlavní výhody dřevostavby

 

Tou nejhlavnější výhodou dřevostavby je její samotná realizace, která je mnohem rychlejší než realizace běžných zděných domů. Díky tomu, že samotná dřevostavba se provádí „suchou metodou“, lze ji postavit i v zimních měsících.

Další výhoda dřevostavby je menší tloušťka obvodových stěn, čím se ušetří vnitřní prostor domu.

 

Fotogalerie dřevostaveb


 
Originální Katalytické lampy. Aromatické lampy jsou originální vánoční dárky pro ženy. Energetické balanční náramky pro rovnováhu organismu.